Szkoła Podstawowa
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Kosowie Lackim
ul. Polna 1 08-330 Kosów Lacki tel./fax (25) 787 90 10
Sekretariat: ul. Armii Krajowej 6 08-330 Kosów Lacki tel./fax (25) 787 96 26 szkolakos@wp.pl

Wolontariat


My też zbieraliśmy okulary dla Afryki!

Fundacja „Okuliści dla Afryki” po raz trzeci zorganizowała ogólnopolską zbiórkę używanych okularów dla Afrykańczyków. W tym roku po raz pierwszy do akcji przyłączyła się również nasza szkoła. Akcję przeprowadziła Szkolna Kasa Oszczędności i Szkolne Koło Wolontariatu. Udało nam się zebrać 22 sztuki okularów przeciwsłonecznych i 16 sztuk okularów korekcyjnych. Mamy nadzieję, że te okulary przywrócą komuś radość życia.

Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy:)

O akcji można przeczytać tutaj:LINK


Opiekunowie

Pomóżmy Uli wygrać z chłoniakiem

      Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym, przystąpili prężnie do pracy, włączając się w zbiórkę pieniędzy na leczenie chorej na nowotwór Uli Tokarskiej z Sokołowa Podlaskiego. Podczas zbiórki przeprowadzonej 31.08.2019r w sklepie GAMA zebrali 4785,57zł i 2€, natomiast
w dniach 01-03.09.2019r 1140zł. Łącznie wolontariusze przekazali organizatorom akcji w Sokołowie Podlaskim 5925,57zł.
      Wszystkim darczyńcom, właścicielom i pracownikom sklepu GAMA bardzo dziękujemy. Dziękujemy także wolontariuszom i opiekunom za przeprowadzenie zbiórki. Suma konieczna do podjęcia leczenia jest bardzo duża, toteż zachęcamy do odwiedzania strony internetowej www.siepomaga.pl/ula-tokarska.


DZIĘKI!!!

Dziękuję bardzo wszystkim wolontariuszom za kolejny rok

bezinteresownej pracy na rzecz innych.

Życzę Wam wspaniałych i bezpiecznych wakacji


Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Agnieszka Winnicka

AKCJA KORECZKI DLA WESOŁEJ ANECZKI

      Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się wraz Kołem Sympatyków Zdrowego Stylu Życia i wychowawcami klas I – III w akcję KORECZKI DLA WESOŁEJ ANECZKI. W ramach tej akcji przeprowadziliśmy zbiórkę nakrętek i przekazaliśmy je rodzicom piętnastoletniej Ani. W ten sposób pomogliśmy w sfinansowaniu rehabilitacji dziewczynki.


Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Agnieszka Winnicka

Wizyta wolontariuszy u młodszych kolegów i koleżanek

      Przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem we wtorek 14.05.2019r. odwiedzili młodszych kolegów i koleżanki z klas I – III. Opowiedzieli im o idei wolontariatu, pracy koła, przeprowadzonych dotychczas akcjach, a także przedstawili swoje działania pokazując fotografie i zachęcili ich do przyłączenia się do Szkolnego Koła Wolontariatu. Wolontariusze podziękowali również za dotychczasowe włączanie się w szkolną działalność charytatywną. Było to ciekawe i wartościowe doświadczenie.


Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Agnieszka Winnicka

„Słodki poniedziałek”

      Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, mimo zbliżającego się końca roku szkolnego, nadal prężnie pracują na rzecz drugiego człowieka. W poniedziałek 13.05.2019r. pod czujnym okiem opiekuna koła zorganizowali w szkole kiermasz słodkich wypieków. Ciasto, babeczki i muffinki zostały wcześniej własnoręcznie przygotowane przez wolontariuszy. Kiermasz zapoczątkował akcję „Słodki poniedziałek”, która kontynuowana ma być w naszej szkole w przyszłym roku szkolnym. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na cele charytatywne.


Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Agnieszka Winnicka

Kiermasz wielkanocny

      W niedzielę 31. marca członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu i Koła Regionalnego rozprowadzali własnoręcznie wykonane karty, ozdoby i przysmaki wielkanocne. Dochód przeznaczony będzie na pokrycie kosztów związanych z „adopcją na odległość” Mary Grace – dziewczynki z Filipin. Dzięki naszej pomocy dziewczynka uczęszcza do szkoły prowadzonej przez siostry Urszulanki, a jej rodzina otrzymuje wsparcie materialne w postaci produktów żywnościowych. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas i włączają się do pomocy dziewczynce i jej rodzinie.


Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Agnieszka Winnicka

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

      Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce pieniędzy przeprowadzonej w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę 13.01.2019r. Wolontariuszy z naszej szkoły wspierała starsza koleżanka – Roksana Kurowicka. Uczniowie tego dnia zbierali pieniądze pod opieką: Agnieszki Winnickiej, Anny Kryczki, Agnieszki Ajdys, Agnieszki Zych, Agnieszki Dmowskiej, Ireny Rytel, Katarzyny Kurowickiej, Wiesławy Kopani, Małgorzaty Wojtczuk, Anny Maliszewskiej oraz Iwony Wyszomierskiej.
      Zebrano kwotę 6146,88 zł, 17,70 € i 2 ₽, która przekazana została do Powiatowego Sztabu WOŚP w Sokołowie Podlaskim.
      Wszystkim ofiarodawcom serdecznie DZIĘKUJEMY!Każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem
      W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali zbiórkę artykułów spożywczych
i środków czystości na terenie szkoły. W zbiórkę tę włączyli się zarówno uczniowie, jak i pracownicy placówki. W czwartek 20. grudnia wolontariusze wraz z opiekunem odwiedzili najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy, wręczyli im zebrane produkty w postaci paczek świątecznych oraz złożyli życzenia.
      Wolontariusze włączyli się także do parafialnej akcji bożonarodzeniowej „Zostań Aniołem”.
      Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli powyższe działania na rzecz osób potrzebujących.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Agnieszka Winnicka


Kiermasz świąteczny
W niedzielę 9. grudnia członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu i Koła Regionalnego rozprowadzali własnoręcznie wykonane pierniczki, karty i ozdoby świąteczne. Dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne, przede wszystkim na pokrycie kosztów związanych z adopcją na odległość Mary Grace – naszej podopiecznej z Filipin.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Agnieszka Winnicka


Dożynki gminne
Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym, przystąpili prężnie do pracy. W dniu 09.09.2018 roku w naszym mieście odbyły się obchody dożynek gminnych, podczas których wolontariusze zorganizowali kiermasz ciasta. Upieczone ono zostało przez rodziców uczniów naszej szkoły, za co serdecznie dziękujemy. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na cele charytatywne, przede wszystkim na pokrycie kosztów „adopcji na odległość” Mary Grace. Ośmioletnia mieszkanka Filipin jest naszą podopieczną od czerwca ubiegłego roku. Dzięki comiesięcznym wpłatom na rzecz dziewczynki, nie tylko może ona uczęszczać do szkoły prowadzonej przez misjonarki – siostry Urszulanki, ale także cała jej rodzina systematycznie otrzymuje pomoc w postaci produktów żywnościowych. Jesteśmy w stałym kontakcie
z misjonarkami opiekującymi się Mary Grace i jej rodziną na Filipinach, systematycznie otrzymujemy podziękowania i wyrazy wdzięczności za pomoc, jaką zapewniamy. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie praca wolontariuszy, pomyślna współpraca z rodzicami, a także zrozumienie i wsparcie ze strony społeczności lokalnej, za co serdecznie dziękujemy.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Agnieszka Winnicka